Марсіанський дрон «Інджін'юіті» поворушить лопатями гвинтів після поламки

Дрон «Інджін'юіті», який через поламку завершив свою місію на Марсі, ще поворушить своїми гвинтами. Так NASA прагне перевірити, що сталося із дроном у його останній політ, розповідає Space.com.

Дрон на серпневому знімку, який надіслав марсохід «Персеверанс». JPL / NASA

Дрон на серпневому знімку, який надіслав марсохід «Персеверанс». JPL / NASA


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відомо про поламку?

Останній політ «Інджін'юіті» відбувся 18 січня, коли апарат всього на 35 секунд здійнявся у повітря, щоб перевірити свої політні системи. Утім, майже одразу перед посадкою NASA на Землі втратила із ним зв'язок. А коли через три дні його відновили, то з'ясувалося, що принаймні одна лопоть на гвинті «Інджін'юіті» пошкоджена. Зараз NASA вказує, що найімовірніше, усі чотири лопаті дрона зазнали пошкодження через жорстку посадку «Інджін'юіті».

Серед причин цьому розглядають і випадковий удар об поверхню, який спричинив відключення електроніки, і падіння потужності «Інджін'юіті» при посадці, що не дало м'яко сісти. Уточнити причину допоможуть і знімки, які у той політ отримав «Інджін'юіті», і повторне його увімкнення. Інженери місії планують повільно обертати гвинт дрона і хитати його лопаті, знімаючи це на відео. Ці кадри розкажуть про ступінь пошкодження апарата, а також і про можливу причину поламки.

  • «Інджін'юіті» опинився на Марсі 18 лютого 2021 року й мав здійснити всього п'ять польотів. Але злетів у повітря цілих 72 рази, під час одного з яких поставив рекорд із дальності польоту, здолавши 705 метрів за раз.