Марсіанський дрон «Інджін'юіті» повернувся на зв'язок після трьох днів мовчання

Команда NASA змогла 21 січня відновити зв'язок із дроном «Інджін'юіті» на Марсі, який втратила на три доби. Причина збою поки невідома, але після відновлення зв'язку вчені переконалися у справності основних систем дрона, повідомила Лабораторія реактивного руху (JPL) NASA у твітері.

«Інджін'юіті» на знімку, який зробив «Персеверанс» у квітні 2022. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

«Інджін'юіті» на знімку, який зробив «Персеверанс» у квітні 2022. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як втратили й відновили зв'язок з дроном?

Останній перед збоєм сигнал дрон відправив 18 січня — перед тим, як здійснити посадку після 72 польоту. Політ зайняв всього 35 секунд й був потрібен, щоб уточнити справність систем «Інджін'юіті». Для зв'язку з дроном NASA використовує марсохід «Персеверанс», поруч з яким «Інджін'юіті» літає: на ровер він передає сигнали, а потім вони потрапляють на Землю через систему космічного зв'язку NASA. Тож у спробі відновити зв'язок із дроном команда місії дала команду марсоходу «Персеверанс» постійно відстежувати, чи не з'явиться сигнал від «Інджін'юіті». Й ідея вдалася — тепер інженери аналізують передані на марсохід дані з дрона, щоб знайти причину втрати зв'язку.

  • Всього на сьогодні у повітрі Марса «Інджін'юіті» провів вже понад дві години, але йому досі вдається ставити рекорди. Зокрема наприкінці грудня, у свій 69 політ, дрон пролетів рекордні 705 метрів за один раз.