Команда NASA змогла 21 січня відновити зв'язок із дроном «Інджін'юіті» на Марсі, який втратила на три доби. Причина збою поки невідома, але після відновлення зв'язку вчені переконалися у справності основних систем дрона, повідомила Лабораторія реактивного руху (JPL) NASA у твітері.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Як втратили й відновили зв'язок з дроном?
Останній перед збоєм сигнал дрон відправив 18 січня — перед тим, як здійснити посадку після 72 польоту. Політ зайняв всього 35 секунд й був потрібен, щоб уточнити справність систем «Інджін'юіті». Для зв'язку з дроном NASA використовує марсохід «Персеверанс», поруч з яким «Інджін'юіті» літає: на ровер він передає сигнали, а потім вони потрапляють на Землю через систему космічного зв'язку NASA. Тож у спробі відновити зв'язок із дроном команда місії дала команду марсоходу «Персеверанс» постійно відстежувати, чи не з'явиться сигнал від «Інджін'юіті». Й ідея вдалася — тепер інженери аналізують передані на марсохід дані з дрона, щоб знайти причину втрати зв'язку.
- Всього на сьогодні у повітрі Марса «Інджін'юіті» провів вже понад дві години, але йому досі вдається ставити рекорди. Зокрема наприкінці грудня, у свій 69 політ, дрон пролетів рекордні 705 метрів за один раз.