Макаки порухали рукою в ритм пісням Backstreet Boys

Піддослідних макак навчили рухати рукою у ритм музиці, зокрема колись популярній пісні Everybody (Backstreet’s Back) гурту Backstreet Boys. Раніше вважалося, що вміння синхронізуватися з музикою мають лише люди та деякі інші тварини з високо розвиненою вокалізацією, як-от птахи. Нові ж результати змушують вчених переглянути свої знання про еволюцію музикальності. Дослідження опубліковане на bioRxiv.

Макаки рухають рукою у такт пісням. Vani G. Rajendran et al. / bioRxiv, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як макак навчили відчувати ритм музики?

Макаки ще в попередніх дослідженнях демонстрували, що їх можна навчити відтворювати ритм метронома рухами рукою. Однак пісні мають набагато складнішу структуру і їхній ритм часто сприймається людьми по-різному. Щоб з'ясувати, чи впораються макаки з відстеженням ритму музики, вчені після тренування їх на метрономі стали вмикати їм пісні: You’re the First, the Last, My Everything від Barry White, A New England від Billy Bragg та Everybody (Backstreet’s Back) гурту Backstreet Boys, під яку навчився танцювати відомий в ютубі какаду Сніжка.

У всіх випадках макаки змогли вловити та слідувати рухами рукою ритму пісень. Щоправда, при порівнянні з 18 людьми з'ясувалося, що часом макаки й люди сприймають за ритм пісні неоднакові закономірності її звучання. Однак вже сам факт того, що макак можна навчити виявляти й підтримувати ритм пісні означає, що навіть у тварин з менш розвиненою вокалізацією є передумови до музикальності.

  • Вроджене відчуття ритму також виявили у тюленів.
  • А пацюки показали, що можуть кивати головою у такт музиці, причому без навчання.