До 2050 року 40 відсотків дітей та підлітків матимуть короткозорість
Майже 40 відсотків дітей і підлітків матимуть міопію, тобто короткозорість, до 2050 року за прогнозами науковців. Згідно з метааналізом 276 наукових робіт про поширеність міопії, наразі близько третини дітей та підлітків мають таке порушення зору, а за 25 років ситуація ще погіршиться. Такі результати вказують на необхідність профілактики короткозорості та її коригування, особливо серед молоді. Дослідження опублікували в журналі British Journal of Ophthalmology.
Кому короткозорість загрожує найбільше?
Науковці проаналізували дані понад 5,4 мільйона учасників дослідження віком від п’яти до 19 років з 50 країн світу, зокрема 2 мільйонів дітей та підлітків з короткозорістю. Як виявилося, з 1990 до 2023 року поширеність міопії зросла з 24 до 36 відсотків.
Найчастіше короткозорість діагностували у жителів Східної Азії, у яких вона траплялася з частотою 35 відсотків, і міських районів — 28,5 відсотка дітей та підлітків з міст страждали на міопію. Також це порушення зору частіше зачіпало підлітків та учнів старших класів — понад 45 відсотків учасників з цих груп мали короткозорість. Це дослідження допомагає передбачити поширеність міопії в майбутньому, за розрахунками науковців, до 2050 року кількість випадків короткозорості у світі перевищить 740 мільйонів.
Більше новин про зір
👁 Як виявилося, кліпання не лише зволожує поверхню ока, але й сприяє потраплянню зміненого світла на сітківку, що допомагає краще сприймати візуальну інформацію.
👓 А видача безкоштовних окулярів жителям Банґладешу середнього та старшого віку допомогла на третину збільшити їхній місячний дохід менш ніж за рік.
🧠 Видалення катаракти, яка часто трапляється у людей старшого віку, пов’язали зі зменшенням на 29 відсотків ризику виникнення у таких пацієнтів деменції.