Людиноподібний робот Atlas розпакував і переставив автомобільні амортизатори

Людиноподібний робот Atlas від компанії Boston Dynamics попрацював на автомобільному виробництві, розкладаючи амортизатори. Першопочатково робота створювали лише як експериментальну платформу, але нове відео вказує, що Atlas все ж можна використовувати для справжньої роботи, розповідає видання New Atlas.

Робот займається пакуванням амортизаторів. Boston Dynamics / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що особливого в Atlas?

На відео робот доволі швидко пересувається між різними стендами, де бере й розставляє автомобільні деталі. Схоже, що робить це він без керівництва оператора, виявляючи потрібний амортизатор і місце, куди його покласти, за допомогою камери у голові й алгоритмів машинного зору. У відео Boston Dynamics зазначила, що робот «готується до справжньої роботи». Хоча довгий час з початку його розробки у 2013 році, Atlas використовувався лише як дослідницька платформа й не розроблявся на продаж.

Сьогодні Atlas важить 89 кілограмів, має зріст у 1,5 метра, а також 28 суглобів, що дозволяють не лише ходити чи носити предмети, а й стрибати та навіть робити сальто. За словами Boston Dynamics, він є найспритнішим роботом у світі. Можливо, тепер компанія прийме рішення продавати робота, щоб його використовували на виробництвах, зокрема Hyundai, яка купила Boston Dynamics у 2020 році.

Які ще людиноподібні роботи зможуть отримати роботу

🚉 У Японії на залізниці випробували гігантського робота JR West, яким потрібно керувати у віртуальній реальності

📦 На складі пропонують працювати роботу-вантажнику американської компанії Apptronik

🦾 А китайський робот, що підіймає рекордні для таких роботів 50 кілограмів, зможе доглядати за пацієнтами у лікарнях