Китайський людиноподібний робот підійме рекордну вагу

Китайська компанія Fourier Intelligence показала людиноподібного робота GR-1, який зможе втримати вантаж у 50 кілограмів — всього на п'ять кілограмів менше за його власну вагу. Таку вантажність GR-1 забезпечує потужний електродвигун у стегнах. Робот стане у пригоді у догляді за пацієнтами у лікарнях чи за людьми похилого віку, повідомляє про GR-1 видання New Atlas.

Прогулянка GR-1. Fourier Intelligence-Robotics / YouTube

Прогулянка GR-1. Fourier Intelligence-Robotics / YouTube

Як вдалося навантажити робота?

Людиноподібних роботів розглядають як багатофункціональних помічників, які зможуть безпечно працювати поруч з людьми та взаємодіяти з ними. Втім, через складну конструкцію та енергетичні обмеження, такі роботи зазвичай мають низьку вантажність. Наприклад, «Оптимуси» від Tesla можуть підіймати до 20 кілограмів, робот Digit від Agility Robotics — до 15, а Atlas від Boston Dynamics — до 11 кілограмів. Однак, вантажність 55-кілограмового робота GR-1, як заявляють розробники, набагато вища.

За словами Fourier Intelligence, GR-1 здатен підіймати значно більше навантаження завдяки своїй конструкції: у його стегнах розміщені потужні електродвигуни, які генерують крутний момент у 300 ньютон-метрів, що допомагає GR-1 встояти на ногах навіть зі значним вантажем. Крім того, конструкція робота також має тримачі, за які зможе триматися людина, якій робот допомагатиме пересуватися.

Презентація робота GR-1. Fourier Intelligence-Robotics / YouTube