Липень 2024 не побив температурний рекорд липня 2023 року і не став 14-им рекордно спекотним місяцем поспіль. Від попереднього рекорду середні температури в липні цього року відстали лише на 0,04 градуса Цельсія. Вони також на 1,48 градуса перевищили доіндустріальний рівень 1850-1900 років. Тож кліматична служба ЄС Copernicus Climate Change Service попередила, що тимчасовий відхід від рекордно високих температур не свідчить про сповільнення глобального потепління.
Чим ще цікавий цей липень з кліматичної точки зору?
Липень 2024 перервав ще дві черги рекордно спекотних місяців: не став 13 поспіль місяцем, в який середні глобальні температури перевищили межу Паризької угоди, і 16 поспіль місяцем з рекордно теплим океаном. Утім, від обох рекордів температури в липні відстали на якісь соті частини градуса, тож говорити про охолодження планети точно зарано.
Водночас саме в липні 2024 зафіксували два найспекотніших дні в історії. Спочатку кліматична служба ЄС назвала ними 21 та 22 липня, але потім уточнила дані — насправді найспекотнішими були 22 та 23 числа з середніми температурами на планеті 17,16 та 17,15 градуса Цельсія відповідно. Найспекотніше було на півдні та сході Європи. І тимчасове охолодження не змінює того факту, що через викиди парникових газів поверхня Землі продовжує нагріватися.
Більше температурних рекордів
🌞 Останнім у черзі рекордно спекотних місяців став червень 2024 року — він був 13-им рекордно спекотним місяцем поспіль із середніми температурами на 1,64 градуса Цельсія вищими за доіндустріальний рівень.
🌳 Як відомо, літо 2023 року стало найспекотнішим не лише за всю історію спостережень, але й за останні дві тисячі років. Це вдалося визначити за моделюванням глобальних температур за річними кільцями дерев.
🔥 Попри незначне похолодання в липні цього року, на нас чекають нові температурні рекорди. Як вважають кліматологи, вже у 2030-х роках глобальні температури можуть перевищити встановлену Паризькою угодою межу.