Червень 2024 став найтеплішим червнем за всю історію спостережень

Червень 2024 року став найтеплішим червнем за всю історію спостережень, і це вже 13-ий рекордно теплий місяць поспіль. Глобальна температура у цьому місяці зросла на 1,64 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем. Про це повідомило видання Reuters з посиланням на звіт кліматичної служби ЄС Copernicus Climate Change Service.

GIPHY

GIPHY

Що ще відомо про температурний рекорд?

Починаючи з червня 2023 року кожен місяць був найтеплішим за історію спостережень, а червень 2024 року зумів навіть побити торішній рекорд. Водночас червень став 15-им місяцем поспіль, у якому рекордно високою була і температура океану. Науковці сподіваються, що зменшити приріст глобальних температур допоможе перехід до Ла Нінья — ефекту протилежного до Ель Ніньйо, який сприяє їхньому зростанню.

Більше температурних рекордів

🫠 Як відомо, квітень 2024 року став уже 11 рекордно теплим місяцем поспіль. Особливо високою була температура у Східній Європі.

🌳 Реконструювавши давній клімат за кільцями дерев, науковці прийшли до висновку, що минуле літо стало найтеплішим не лише за всю історію спостережень, але й за останні 2000 років.

🌡 З огляду на це, науковці передбачили, що у наступні п’ять років глобальні температури тимчасово перевищать межу у 1,5 градуса Цельсія порівняно із доіндустріальним рівнем.