Ліки проти раку допомогли відновити після травми спинний мозок тварин

Британські науковці виявили високий потенціал протиракового препарату в лікуванні травм спинного мозку. Як зазначається у журналі Clinical and Translational Medicine, препарат AZD1390 усього за чотири тижні відновив чутливість та рухливість кінцівок мишей і пацюків із пошкодженим спинним мозком.

Рентген пацюка. Ric Morris / Flickr

Рентген пацюка. Ric Morris / Flickr

AZD1390 — це експериментальний протираковий препарат, який при оральному прийманні здатен проникати до мозку і перешкоджає репарації дволанцюгових розривів ДНК. Через це засіб розглядають як посилювач інших терапій, як-от променевої та хімієтерапії. Утім, нове дослідження пари науковців з Університету Бірмінгема, які мають пов'язаний із роботою патент, свідчить, що сферу застосування AZD1390 слід розширити й на лікування травм спинного мозку.

У дослідах лабораторним мишам та пацюкам із пошкодженим спинним мозком раз на добу давали орально AZD1390 протягом кількох тижнів. У результаті в цих тварин спостерігали суттєво кращу провідність електричних сигналів спинним мозком, ніж у тварин, що отримували інше лікування або зовсім не лікувалися. У них відмітили поновлення зростання нервів, що зумовило також зовнішні прояви одужування: чутливість та рухливість кінцівок у лікованих AZD1390 тварин за чотири тижні відновилася до рівня, як у гризунів без травми спинного мозку. Простота введення лікарського засобу через оральне приймання, а також безпечність, яку він показав у попередніх дослідженнях, дає надію, що AZD1390 може стати в пригоді при лікуванні важких травм спинного мозку та пов'язаних із цим ускладнень у людей.

Які ще способи лікування травм спинного мозку ми описували?

🤸‍♂️ Збільшення рухливості молекул у лікарському засобі покращило ефективність відновлення спинного мозку.

🧬 Генна терапія допомогла паралізованим мишам знову ходити.

⚡ Електростимуляція спинного мозку повернула паралізованим людям можливість кататися на велосипеді й плавати.