Космічна станція Hera зазнимкувала зворотний бік Деймоса
Космічна станція Hera надіслала на Землю знімки найменшого й більш віддаленого з двох супутників Марса — Деймоса. Як і Місяць, цей супутник завжди обернутий до своєї планети одним боком, з якого його досі й спостерігали земні астрономи, однак апарату вдалося зняти його зворотний бік. Зображення Деймоса Hera зробила з відстані 1000 кілометрів, коли виконувала маневр для зміни траєкторії поблизу Марса. Про це повідомили на сайті Європейської космічної агенції.
Навіщо Hera пролітала поблизу Марса?
Місію Hera відправили на дослідження астероїдів Дідим і Діморф, другий з яких раніше протаранив апарат NASA, ще в жовтні минулого року. Ця система з навколоземних астероїдів обертається навколо Сонця так, що перетинає орбіту й Землі, і Марса. Тож на своєму шляху космічна станція Hera пролетіла на відстані 5000 кілометрів від Марса, за допомогою гравітації планети скоригувавши свою траєкторію польоту до Дідима та Діморфа.
Саме під час такого прольоту зі швидкістю дев’ять кілометрів на секунду відносно планети вдалося завдяки трьом науковим інструментам на борту зробити знімки Деймоса. Камера для знімання астероїдів (Asteroid Framing Camera) зробила зображення супутника у видимому діапазоні. Водночас інфрачервоний інструмент TIRI та камера HyperScout H для знімання у червоному й інфрачервоному діапазоні зробили більш детальні знімки, які дозволять краще зрозуміти склад, температуру та шорсткість поверхні Деймоса.
Решта наукових інструментів на борту Hera чекає прибуття до Дідима та Діморфа у 2026 році, щоб розпочати роботу.
- Раніше Hera зробила також знімки Землі та Місяця, пролітаючи повз нашу планету на відстані понад мільйон кілометрів.
- Детальніше про астероїди, до яких прямує Hera, читайте у нашому матеріалі «Вчені продовжують вивчати астероїд, який два роки тому протаранили».