Косаток біля західного узбережжя Північної Америки помітили з мертвим лососем на голові — таку поведінку морські біологи жартівливо називають носінням шапочок. Уперше її помітили ще сорок років тому, після чого протягом довгого часу не спостерігали, але чому косатки знову до неї повернулися та чому взагалі вона виникла — невідомо. Що цікаво, через доволі велику тривалість життя косаток — до 90 років — започаткувати носіння лосося на голові могли ті ж особини, що і десятиліття тому. Про це розповів New Scientist.
Чому косатки носять на голові мертву рибу?
Хоча носіння косатками лосося на голові спостерігали ще у 1980-х роках, науковцям невідома точна причина цього. Дослідники знають, що така поведінка обмежена популяцією косаток біля західного узбережжя Північної Америки, але досі не знайшли підтвердження жодній з гіпотез її походження.
Однією з таких гіпотез є те, що косатки відкладають здобич на потім, коли її достатньо, щоб прогодуватися. Її підтверджує те, що така поведінка зустрічається у період збільшення кількості лосося, а також свідченнями про м’ясоїдних косаток, які притискають частини здобичі грудним плавцем до тіла, поки плавають. Перевірити цю гіпотезу сподіваються за допомогою дронів, які слідкуватимуть за косатками.
Що знають про харчування косаток
🐽 Південну популяцію косаток помітили за наявністю в них культури вбивства морських свиней, або фоцен. Імовірно, звичка атакувати морських свиней передавалася з покоління в покоління.
🐬 Поблизу північного узбережжя Чилі косаток помітили за полюванням на місцевих дельфінів темних глекорилів — це сталося вперше. Крім того, вони поділилися здобиччю одне з одним.
⛴ А от шум кораблів поблизу узбережжя США та Канади завадив місцевим косаткам полювати, погіршивши їхню здатність використовувати природний сонар.