Коптер з пасивними ніжками повисів на гілці і поносив вантаж

Американські інженери представили пасивний маніпулятор для дронів, який допоможе їм закріплюватися на предметах на кшталт гілок або кілків, або хапати їх у польоті з собою. Конструкція являє собою пару пластикових ніжок, які при зіткненні з ціллю замикаються і щільно обхоплюють її. Ніжки можуть втримати більше трьох кілограмів навантаження, а тому справляться і з тим, щоб втримати дрон підвішеним. Конструкцію вчені представили у журналі IEEE/ASME Transactions on Mechatronics.

Adaptive Robotics Lab / YouTube

Adaptive Robotics Lab / YouTube

Останнім часом дуже популярним серед інженерів стало наділення дронів усілякими додатковими модулями, які допоможуть їм закріплюватися на поверхні або хапати різні предмети. Якщо ці дві функції об'єднати, то така конструкція розв'язує одразу дві проблеми: обмежений час роботи безпілотників та дає можливість використовувати їх не лише для моніторингових задач. Втім, для успіху такі коптери мають добре оцінювати і планувати свій рух та положення, а розроблені механізми для них мають бути стійкими, надійними і не перевантажувати апарат.

І у своїй роботі інженери з університету Колорадо представили повністю пасивну конструкцію для коптера, яка може хапатися за речі, обійшовшись взагалі без двигунів чи сервоприводів. Це пара надрукованих на 3D-принтері ніжок, між якими знаходиться стержень на пружині, що від удару при зіткненні змушує ніжки закритися. Так вони щільно чіпляються за предмет, а якщо його потрібно відпустити, то повторний удар, коли предмет зустрінеться із поверхнею, або якщо дрон просто розкрутить гвинти для зльоту, змусить ніжки знову розкритися.

Це друга версія подібного механізму, про який ми вже писали. Новий варіант має простіший механізм, щоб відпускати захоплені предмети, а також більшу вантажність.

Adaptive Robotics Lab / YouTube

Adaptive Robotics Lab / YouTube

Конструкція важить 28 грамів і при цьому здатна витримати навантаження у 3,7 кілограма. Її випробували і як маніпулятор, який допоможе дрону займатися доставкою, і як ніжки, які допоможуть йому чіплятися, наприклад, за гілки, щоб не витрачати заряд на крутіння гвинтів, якщо дрону потрібно довгий час провести в одному місці. Для цього ніжки варто кріпити або під дроном, або над ним.

Поки, звісно, конструкція може справлятися лише із предметами, які за розміром і формою (стержнеподібні) підходять, однак у майбутньому інженери планують доопрацювати платформу, лишивши її при цьому такою ж пасивною.

Adaptive Robotics Lab / YouTube

Це не єдина конструкція ніжок для дронів. Наприклад, нещодавно на одній із конференцій вчені представляли коптер із чотирма м'якими ніжками, сухожилля у яких допомагають хапати вантаж на льоту. Або ж такими ніжками можуть стати гвинти самого дрона, які він може скласти і використати як маніпулятор.

До чого ще чіпляються дрони?

🐶До чотириногих робособак, щоб разом бігати підземеллями

🌊 До великих пливучих роботів, щоб разом з ними досліджувати дно водойм

🤲 Один до одного, щоб разом носити предмети як одна велика рука


Фото в анонсі: Adaptive Robotics Lab / YouTube