Компанія Ілона Маска вдруге вживила чип у мозок живої людини

Компанія Ілона Маска Neuralink вдруге імплантувала чип у мозок живої людини, щоб протестувати технологію, яка має допомогти людям з ушкодженнями хребта користуватися ґаджетами за допомогою думок. Другий пацієнт Neuralink, як і перший, має травму спинного мозку, але коли провели операцію, компанія не оголосила. Відомо, що 400 з 1024 електродів чипа у мозку пацієнта справно працюють, успішно реєструючи мозкову активність, повідомляє Reuters з посиланням на подкаст з Маском, який вийшов у п’ятницю.

Neuralink

Neuralink

Що ще відомо про пацієнтів Neuralink?

У подкасті також брав участь перший пацієнт, якому в січні цього року вживили чип компанії, Нолан Арбо. Як і другий пацієнт з чипом в мозку, він мав травму хребта. Нолан розповів, що чип дозволив йому користуватися комп’ютером самостійно, хоча його встановлення пішло не за планом — частина електродів від’єдналася, через що чип втратив чутливість. Ілон Маск додав, що Нолан здатен з рекордною швидкістю користуватися комп’ютером, хоча у чипа працює лише 10-15 відсотків електродів. У межах клінічного випробування цього року компанія Neuralink планує встановити чипи ще восьми пацієнтам.

Більше новин про Neuralink

✅ У травні минулого року компанія Neuralink отримала дозвіл Управління з продовольства і медикаментів США на проведення досліджень на людях.

💻 Нолан Арбо, перший пацієнт, якому вживили чип, успішно відновився після імплантації та зміг порухати курсором на комп'ютері винятково силою думки.

♟ Також Нолан за допомогою чипа Neuralink зіграв у шахи онлайн у прямому етері, а також розповів, що грав у відеогру Civilization VI протягом восьми годин.