Китай оголосив про амбітний план створення місячної бази на Південному полюсі Місяця, завершення першого етапу якого планують вже до 2035 року. Проєкт передбачає не лише будівництво бази, а й значне розширення інфраструктури до 2050 року. Цю інформацію озвучила Китайська національна космічна адміністрація, про що повідомив портал Space.com.
Як планують реалізовувати проєкт?
Проєкт місячної бази включає запуск п’яти важких ракет-носіїв з 2030 по 2035 рік для доставляння основних компонентів роботизованої бази на Південний полюс Місяця. Після завершення першого етапу, планують створення «комплексної місячної станції» з орбітальними вузлами, базою на Південному полюсі, а також дослідницькими пунктами на місячному екваторі та зворотному боці Місяця. Для роботи станції використовуватимуть різні джерела енергії, наприклад, сонячні, радіоізотопні та ядерні генератори, що забезпечить її автономність.
Для підтримки зв’язку між Місяцем і Землею планують створити новітню комунікаційну інфраструктуру, а також транспортні системи, зокрема безпілотні та екіпажні ровери. Будівництво бази на Південному полюсі Місяця є стратегічно важливим, оскільки цей регіон може містити значні запаси водяного льоду, що є критично важливим для довгострокових місячних місій. Воду можна перетворити на кисень і водень, що стане основою для виробництва пального для подальших місій на Марс.
Проєкт розробляють у співпраці з Сенегалом і він має сприяти розвитку технологій для пілотованих місій на Марс. Водночас NASA продовжує свою програму «Артеміда», що також спрямована на повернення людей на Місяць до кінця десятиліття. Обидві програми — китайська та американська — є критично важливими для подальшого дослідження Сонячної системи.
Як повертатимуть людей на Місяць
🌕 На Місяці знайшли достатньо глибоку та з комфортними умовами печеру, яка може стати домівкою для майбутніх дослідників супутника.
🔋 Використання ядерних реакторів з америцію стане у пригоді місячним дослідникам, адже цей спосіб добування енергії працює і вдень, і вночі та є дешевшим за використання плутонію.
🧫 А на випадок, якщо життя на Землі буде знищене кліматичною катастрофою, біологи пропонують створити на Місяці біобанк клітин рідкісних і важливих для людини видів тварин і рослин.