На Місяці відшукали печери з виходом на поверхню, що мають ширину до 45 метрів та довжину у майже 77 метрів. Вони лежать на глибині 150 метрів біля Моря Спокою — регіону, куди вперше на Місяці висадилися люди. На думку відкривачів, ці печери можуть стати притулками для астронавтів, захищаючи їх від космічної радіації та перепадів температур на супутнику. Про відкриття повідомили у журналі Nature Astronomy.
Як вивчали місячні печери?
Побачити безпосередньо інтер'єр печер наразі неможливо — їх відкрили за даними радара орбітальної станції NASA Lunar Reconnaissance Orbiter. Аналізуючи, як радіохвилі відбиваються від поверхні Місяця, планетологи змогли вирахувати, де знаходиться печера, а за допомогою моделювання — оцінити її ширину та глибину.
На думку науковців, знайдена печера утворилася внаслідок вулканічної активності на Місяці, що тривала на перших етапах його формування. Подібних утворень на супутнику науковці нараховують понад 200. І хоч не всі вони можуть бути достатньо глибокими чи безпечними для перебування, науковці заохочують подібні радарні дослідження і на Марсі, щоб у майбутньому використовувати печери як частину інфраструктури для позаземних поселень.
- Раніше Lunar Reconnaissance Orbiter зміг виявити, що печери на Місяці зберігають всередині температуру в 17 градусів Цельсія, цілком комфортну для астронавтів, що шукатимуть в них прихисток.
- Печери знаходили не лише на Місяці, а і, наприклад, на поверхні комети Чурюмова — Герасименко — вона стала першою кометою, де виявили печери.