Індія відправила на Місяць посадковий модуль з місяцеходом

Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) запустила на Місяць місію «Чандраян-3», яка складається з посадкового модуля і місяцехода. Запуск відбувся о 12:05 за київським часом на ракеті GSLV-Mk3 з космодрому імені Сатіша Дхавана, його трансляцію ISRO вела на своєму ютуб-каналі. Очікується, що місія дістанеться південного полюса Місяця наприкінці серпня.

Трансляція запуску. ISRO / YouTube

Що це за місія?

GSLV-Mk3 доставить апарати на паркувальну орбіту з апогеєм у 36,5 тисячі кілометрів та перигеєм у 170 кілометрів. Після цього рушійний модуль доставить апарати на орбіту висотою у 100 кілометрів над Місяцем, звідки вони почнуть посадку на супутник.

Посадковий модуль має на борту ряд наукових інструментів для проведення експериментів, зокрема з дослідження місячної сейсмічної активності, потоку альфа-частинок, а також експеримент з спектроскопії поверхні супутника. Очікується, що місяцехід пропрацює на супутнику одну місячну добу (близько 14 земних днів).

Місія «Чандраян-3» є третьою місією Індії, присвяченою дослідженню Місяця, а також другою спробою для країни здійснити посадку на супутник. Місяцехід «Прагаян», який запустили у рамках місії «Чандраян-2» у 2019 році, розбився при посадці разом зі своїм посадковим модулем «Вікрам». У разі успіху «Чандраян-3», Індія стане четвертою країною, якій вдалося здійснити посадку на Місяць: після США, СРСР і Китаю.