Посадковий модуль «Чандраяна-3» відділився від рушійного перед посадкою на Місяць

Індійський посадковий модуль «Чандраян-3» з місяцеходом на борту відділився від рушійного модуля та наразі продовжує рух до Місяця самотужки. Посадка запланована на 23 серпня. Про ще один подоланий етап місії Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO) розповіла у своєму твітері.

Ілюстрація відділення модулів апарата. ISRO / Twitter

Ілюстрація відділення модулів апарата. ISRO / Twitter

Скільки «Чандраяну-3» лишилося до цілі?

Місія «Чандраян-3» стартувала у космос 14 липня на ракеті GSLV-Mk3, яка вивела космічний апарат — рушійний й посадковий модуль з місяцеходом — на навколоземну орбіту. Звідти, з допомогою рушійного модуля, апарати дісталися орбіти Місяця та почали поступово знижувати її. Наразі, на висоті 153 кілометрів над Місяцем, рушійний модуль відділився від посадкового, аби той продовжив рух самостійно.

Рушійний модуль лишиться на навколомісячній орбіті, тоді як у посадкового попереду лишилося ще два маневри корекції траєкторії, завдяки яким він вийде на висоту 100 кілометрів над південним полюсом супутника, а потім розпочне спуск на поверхню. «Чандраян-3» — це друга спроба для Індії здійснити посадку на Місяць. Очікується, що модуль і місяцехід пропрацюють на супутнику близько двох тижнів, протягом яких вивчатимуть поверхню та сейсмічну активність супутника, і потоки заряджених частинок на нього.

  • Також «Чандраян-3» встиг отримати й перші фото Місяця за допомогою бортових камер на орбіті з мінімальною відстанню до супутника у 164 кілометри, а максимальною — у 18 074 кілометри.