Ігри в дитинстві забезпечили дельфінам успіх у спарюванні та більшу кількість потомства

Самці дельфінів, які більш активно брали участь в іграх у молодому віці, мали більше потомство у дорослому віці. Усе завдяки тому, що під час ігор вони практикували способи переслідування самок. Це вперше науковцям вдалося за участю у соціальних активностях передбачити успіх тварин при розмноженні. Своє дослідження вони опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

GIPHY

GIPHY

Для чого дельфінам ігри?

Молоді дельфіни обох статей беруть участь в іграх, які є ніби практикою їхньої статевої поведінки у старшому віці. При цьому один дельфін (не обов’язково самка) імітує дорослу самку, тоді як решта його переслідують. Науковці виявили, що у таких іграх здебільшого беруть участь самці з розвиненими соціальними зв’язками, адже переслідування потребує активної співпраці.

Більш того, самці, які частіше брали на себе роль саме переслідувачів, мали більше нащадків, ніж ті, хто частіше імітував самку. Це показує ключову роль ігор для розвитку соціальних навичок, які потрібні для розмноження.

Ще більше соціальних дельфінів

👀 Дельфінів помічали і за іграми з іншими видами тварин. Щоправда, анаконда, яка стала їхнім знаряддям для ігор, швидше за все загинула.

🙅‍♂️ Формуванню тісних соціальних зв’язків між дельфінами біля узбережжя Австралії завадило те, що туристи їх підгодовують рибою. Від цього постраждали також їхні дитинчата.

🤝 Дельфіни також не проти співпрацювати з людьми. Так кооперація з бразильськими рибалками підвищила їхню здатність до виживання.

📢 Однак їй може загрожувати шум човнів, який порушує комунікацію дельфінів.