Гнучкий хребет пришвидшив робомишу

Гнучкий хребет пришвидшив робомишу та зробив її більш вправною на поворотах. На думку інженерів, хребет додає роботу гнучкості, завдяки чому він краще тримає рівновагу та виконує складні маневри. Поки хребет розробили лише для роботів розміром з мишу, але у майбутньому підхід стане у пригоді і для великих чотириногих роботів, розповіли вчені у статті в Science Robotics.

Робомиша на бігу. Zhenshan Bing, et al. / Science Robotics, 2023

Робомиша на бігу. Zhenshan Bing, et al. / Science Robotics, 2023

Як хребет допомагає робомиші?

Щоб перевірити, як гнучкий хребет може допомагати у пересуванні роботам, інженери з Технічного університету Мюнхена створили 40-сантиметрову робомишу, якій дали ім'я NeRmo. Сервоприводи приводять у рух її чотири лапи, а також кожен з восьми суглобів у хребті. Завдяки цьому хребет і хвіст миші можуть синхронізовано рухатися вгору-вниз, а також вліво-вправо, залежно від рухів NeRmo при пересуванні. Перевіряючи, як NeRmo долає перешкоди із працюючим та вимкненим рухом хребта, вчені помітили, що завдяки його вигинанню робомиша бігає швидше на 17 відсотків, а також на 30 відсотків швидше долає повороти. На думку вчених, такі ж покращення слід очікувати й у більших роботів, як-от чотириногих «Спотів» від Boston Dynamics, якщо наділити їх, окрім гнучких ніг, ще і гнучким хребтом. Тоді, зазначають інженери, роботами буде складніше керувати, але вони будуть вправнішими у доланні перешкод.

  • Крім хребта, допомогти у доланні перешкод чотириногим роботам може хвіст. Експерименти показали, що чотириногі роботи із хвостом успішно переживають падіння з висоти, тоді як без хвоста — ні.