Гель з молочного білка допоміг мишам швидко протверезіти

Вчені створили гель на основі молочного білка, який допоміг лабораторним мишам з алкогольною інтоксикацією швидко стати тверезими. Крім цього, гель також допоміг знизити токсичний вплив спиртного на внутрішні органи мишей. Вчені сподіваються, що новий засіб допоможе у боротьбі з наслідками алкогольного отруєння у людей. Про результати дослідження повідомили в журналі Nature Nanotechnology.

GIPHY

GIPHY

Як вдалося створити новий антидот?

Для створення гелю-антидоту вчені виготовили нановолокна з сироваткового білка під назвою бета-лактоглобулін, який є побічним продуктом сироваріння, і з’єднали їх з частинками заліза, щоб відтворити структуру ферменту, який бере участь в розщепленні етанолу. Науковці годували цим гелем групу мишей, яка мала необмежений доступ до етанолу впродовж попередніх 10 днів. Виявилося, що його рівень у крові мишей знизився на 55 відсотків від початкового уже через 5 годин. Також після вживання гелю у мишей спостерігали різке зниження рівня шкідливого продукту розпаду алкоголю - ацетальдегіду.

В іншій частині експерименту група мишей протягом 10 днів вживала і алкоголь, і гель-антидот. Науковці виявили, що стан їхніх внутрішніх органів майже не відрізнявся від стану органів мишей, які не вживали алкоголь.

Такі ефекти вчені пояснюють тим, що структура гелю імітує фермент, який змушує організм розщеплювати алкоголь до оцтової кислоти, а не до більш токсичного ацетальдегіду. Це означає, що прийом гелю перед вживанням алкоголю може допомогти зменшити шкідливі побічні ефекти спиртного. Дослідники сподіваються, що після перевірки нового засобу на людях, гель стане доступним і швидким способом протверезіти, а також буде корисним для людей з алкогольною залежністю.

  • Пришвидшити виведення алкоголю із крові може також посилене дихання. Раніше канадські дослідники повідомили, що гіпервентиляція збільшила втричі показник виведення етанолу з крові у чоловіків з алкогольним отруєнням.