«Джеймс Вебб» роздивився найтьмяніше кільце Урана

Телескоп «Джеймс Вебб» зміг детально розгледіти дзета-кільце Урана — одне з найближчих до планети кілець, яке телескопам рідко вдається засвідчити через його тьмяність. Чітке зображення кільця «Джеймс Вебб» отримав, коли вдруге сфотографував планету у додаткових довжинах хвиль в інфрачервоному світлі, розповідає сайт телескопа.

Новий портрет Урана. Klaus Pontoppidan (NASA-JPL), Emma Dahl (NASA-JPL)

Новий портрет Урана. Klaus Pontoppidan (NASA-JPL), Emma Dahl (NASA-JPL)

Що ще видно на новому портреті Урана від «Джеймса Вебба»?

Нове фото Урана «Джеймс Вебб» зробив майже через вісім місяців після першого, однак у додаткових довжинах хвиль, які дозволяють детальніше побачити особливості атмосфери крижаного гіганта. Крім незвичайного дзета-кільця, на новому фото Урана видно, як полюси планети взаємодіють із Сонцем. Оскільки Уран нахилений майже повністю на бік, його північна полярна шапка — найяскравіша на світлині — отримує більше сонячного світла. У 2028 році Уран досягне сонцестояння, коли його північний полюс буде направлений прямо на Сонце, тому астрономи сподіваються, що фото «Джеймса Вебба» допоможуть засвідчити зміни в атмосфері планети зі збільшенням кількості сонячного світла, що на неї потрапляє. Крім самого Урана, на фото «Джеймса Вебба» потрапило і п'ять найбільших його супутників — Міранда, Арієль, Умбрієль, Титанія і Оберон.

  • З наближенням весни на Урані зміни чекають і на супутники планети. Завдяки тому, що на них потраплятиме більше сонячного світла, на супутниках почне танути крига, а її випари огорнуть їх тонкою атмосферою.