Весна наділить супутники Урана атмосферою

Завдяки збільшенню кількості сонячного світла навесні супутники Урана здобудуть атмосфери. Лабораторні експерименти показали, що сонячне випромінювання достатньо сильне, щоб почати випаровувати кригу на супутниках планети. Ці випари лишатимуться навколо супутників, утворюючи короткотривалу атмосферу, розповідає New Scientist.

Композиційне зображення Урана з його найбільшими супутниками, фото яких отримав «Вояджер-2». JPL / NASA

Композиційне зображення Урана з його найбільшими супутниками, фото яких отримав «Вояджер-2». JPL / NASA

Як довго атмосфера триматиметься на супутниках?

Весна і літо на супутниках Урана починаються приблизно тоді, ж коли й на самій планеті: один сезон на Урані триває близько 21 земного року, а через його нахил кожен полюс планети майже безперервно отримує сонячне світло протягом 42 років, за якими слідують 42 роки темряви. У ці ж 42 роки світла потоки випромінювання з Сонця у різних кількостях досягатимуть і супутників Урана, зокрема найбільших — Міранди, Арієль, Умбрієль, Титанії і Оберона. Як підтвердили експерименти планетологів Південно-західного дослідницького інституту, тепло випаровуватиме на супутниках кригу з вуглекислого газу, утворюючи атмосферу, що буде у мільярди разів тоншою за атмосферу Землі. Щонайменше двічі за 84 роки тепла буде достатньо, щоб атмосфери з'являлися на супутниках, а потім — з похолоданням — вони замерзатимуть і випадатимуть снігом назад на поверхні супутників.

  • Крім атмосфер принаймні два супутники Урана — Арієль та Міранда — можуть приховувати під поверхнями океани. Їх виявив апарат «Вояджер-2» за частинками з цих океанів, які вилітали у ході вивержень на поверхні супутників.