Дятел викинув зі свого дупла шпака

У Мічигані фотографка птахів застала та зняла на відео, як дятел викидує зі свого дупла шпака, який намагався собі присвоїти його гніздо. Після бійки переможець-дятел забрався на вершину дерева, зазначила жінка. Поведінку птахів не можна назвати надто дивною, оскільки дятли відомі схильністю захищати свою територію, а звичайні шпаки є інвазивним видом у США, який часто намагається викрасти гнізда місцевих птахів. Про випадок розповідає Live Science.

@the_peck_deck / Instagram

@the_peck_deck / Instagram

Що ще відомо про спостереження?

Коли фотографка Емілі Торнга (Emily Tornga) вперше побачила героя своїх світлин, їй здалося, що червоноголовий дятел (Melanerpes erythrocephalus) просто вичищає своє гніздо у дуплі дерева. Але потім зненацька дятел витяг звичайного шпака (Sturnus vulgaris), вхопившись за нього дзьобом. Жінка розповіла, що ніколи раніше не бачила схожих випадків з цією колонією дятлів.

У США звичайні шпаки поселилися лише у кінці ХІХ століття. Але вони не просто прижилися, а й нерідко атакують та вбивають місцевих птахів та їхніх пташенят. Натомість популяція червоноголових дятлів за останні пів століття скоротилася вдвічі. Однією з основних причин цьому називають зменшення кількості старих дерев із дуплами, у яких дятли можуть поселитися, оскільки такі дерева вирубують.

  • Нещодавно стався інший конфлікт за участі диких тварин: тюлень плюнув в орлана. Дотепер нічого подібного вчені не спостерігали