Діамантове покриття на одязі охолодило його у спеку

Тонкий шар нанодіамантів на тканині допоміг їй лишитися на кілька градусів прохолоднішою, ніж температура навколо. Якщо вкрити таким покриттям одяг зі сторони, де він торкається шкіри людини, то за оцінками вчених, можна зекономити до 30 відсотків енергії, яка витрачається на роботу кондиціонерів у будинках, повідомляє New Atlas. Стаття вчених опублікована у Polymers for Advanced Technologies.

Пудра нанодіамантів, якою вкривали тканину. Cherry Cai, RMIT University

Пудра нанодіамантів, якою вкривали тканину. Cherry Cai, RMIT University


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чи не задорогі алмази заради всього кількох градусів охолодження?

На відміну від звичайного цінного мінералу, у своєму дослідженні науковці Мельбурнського королівського технологічного університету використовували штучно виготовлені діаманти розмірами до 10 нанометрів. Вони мають значно нижчу вартість, але ті ж характеристики, зокрема гарну теплопровідність, яка й зацікавила науковців.

Вкривши шаром нанодіамантів тканину зсередини, науковці гріли її ззовні на плиті температурою у 100 градусів Цельсія протягом 10 хвилин. І порівнюючи температуру звичайної і обробленої тканини, виявилося, що діаманти достатньо добре відводять тепло, щоб тканина над ними була на 2-3 градуси Цельсія прохолоднішою. Цей результат здається незначним, але при носінні одягу буде відчутним, й дозволить навіть не користуватися кондиціонерами, які є чинником викидів, що спричиняють глобальне потепління. Тепер науковці планують експериментувати із витривалістю одягу з алмазами, щоб запропонувати технологію виробникам текстилю.

Оброблена діамантами тканина. Cherry Cai, RMIT University

Оброблена діамантами тканина. Cherry Cai, RMIT University

Що ще інженери радять одягнути влітку

🥵 Шовкові сорочки із частинками оксиду алюмінію будуть на 3,5 градуси прохолоднішим за температуру навколо

👕 А одяг із оксидом титану, що відбиває 93 відсотки сонячного світла, охолодить на п'ять градусів

🚘 Також підтримувати у холоді варто електромобілі, щоб вберегти їхні акумулятори. У цьому допоможе нова ковдра з діоксиду кремнію та нітриду бору, що охолоджує аж до 8 градусів Цельсія