Давні люди в Південній Америці вполювали гігантського броненосця 21 тисячу років тому — на п'ять тисяч років раніше часу, що вважався періодом появи у цьому регіоні людей. Знайдені рештки броненосця свідчать, що Америка була заселеною вже під час останнього льодовикового максимуму. Це змусить науковців переглянути взаємодію людей з мегафауною в цьому регіоні, а, можливо, навіть причини зникнення гігантських броненосців. Про це повідомили у журналі PLOS One.
Що сталося з гігантським броненосцем?
Рештки гліптодонта (Neosclerocalyptus), вимерлого двотонного родича сучасних броненосців, знайшли біля річки Реконкіста в Аргентині, у найглибшому шарі порід. Радіовуглецевий аналіз цих решток показав, що убитому гліптодонту було приблизно 20-21 тисяча років. На його скелеті знайшли сліди зняття м’яса з кісток за допомогою кам’яних інструментів, а не зубів чи кігтів, тож вполювали його саме люди. Рештки, а саме кістки тазу та хвоста, були розташовані у такому ж порядку, як у скелеті — це вказує на те, що після отримання м’яса давні люди закопали тіло, і це зберегло рештки в гарному стані.
- А от сучасні броненосці підказали науковцям, як можна регенерувати печінку. Як виявилося у дослідженні на цих тваринах, бактерія лепри, або ж прокази, здатна перепрограмовувати клітини печінки та спонукати її до росту.