BepiColombo втретє зблизився з Меркурієм і зробив із ним нові фото

Під час третього зближення з Меркурієм апарат BepiColombo сфотографував численні кратери та уступи Меркурія, зокрема новоназваний кратер Менлі та уступ Бігль. Про три нові зображення повідомляє на своєму сайті Європейське космічне агентство (ESA).

Кратери та уступи Меркурія, зняті під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

Кратери та уступи Меркурія, зняті під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

Що сфотографував BepiColombo цього разу?

Європейсько-японський апарат BepiColombo здійснив третє зближення з Меркурієм із шести, коригуючи свою траєкторію для виходу на орбіту планети у 2025 році. Цього разу він зблизився із нічною стороною планети, скоротивши дистанцію з нею до 236 кілометрів. Завдяки цьому він зробив десятки нових фотографій поверхні Меркурія, із яких три ESA представила у ранньому доступі.

Кратери та уступи Меркурія, зняті під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

Кратери та уступи Меркурія, зняті під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

На одній з фотографій помітно великий кратер Менлі діаметром 218 кілометрів, який лише минулого тижня отримав свою назву — на честь ямайської художниці Едни Менлі. Вийшовши на орбіту, BepiColombo ще повернеться до дослідження цього кратера, оскільки в ньому помітили темний матеріал із низьким коефіцієнтом відбиття, що може бути залишком багатої на вуглець кори Меркурія. До того ж дно кратера Менлі виявилося вкрите лавою, яка засвідчила вулканічну активність планети. На інші зображення потрапив уступ Бігль — один із численних уступів на поверхні Меркурія, які утворилися, імовірно, у результаті повторюваних циклів нагрівання й охолодження планети. Третє фото BepiColombo отримав, коли віддалявся від планети, захопивши її здалеку.

Меркурій, знятий під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

Меркурій, знятий під час третього зближення BepiColombo з планетою. ESA

Окрім нових світлин, під час зближення апарат задіяв низку своїх інструментів, зокрема для вивчення магнітного поля та плазмового середовища, що допоможе у дослідженні Меркурія.

Що BepiColombo вже встиг зробити

📸 Сфотографував Меркурій під час першого зближення

🔊 Записав звуки магнітосфери планети

🛰️ Вдруге зблизився з Меркурієм