Арабська станція Al Amal зробила перші фото супутника Марса Деймоса

Арабська станція Al Amal сфотографувала супутник Марса Деймос з відстані 100 кілометрів від його поверхні. Станції вдалося розгледіти супутник зі зворотного від Марса боку. Крім того, під час прольоту Al Amal зібрала і спектрометричні дані про Деймоса, які допоможуть вченим уточнити його походження. Про результати роботи Al Amal повідомляє видання The National.

Знімки Деймоса, які отримала Al Amal під час обльоту. Sarwat Nasir / Twitter

Знімки Деймоса, які отримала Al Amal під час обльоту. Sarwat Nasir / Twitter

Що досліджує Al Amal?

Назву Al Amal, або «Надія», має перша для Об'єднаних Арабських Еміратів міжпланетна станція, що з 2021 року вивчає Марс. З понад трьох тисяч фото Марса, які Al Amal отримала з орбіти, планетологи зібрали повну мапу Червоної планети. Також завдяки станції вдалося побачити, як на Марсі розвивається масштабний пиловий шторм та протягом року змінюється світіння атмосфери в ультрафіолетовому діапазоні. Втім, у лютому цього року команда місії вирішила змінити наукову орбіту Al Amal заради вивчення одного з супутників Марса — Деймоса.

Що Al Amal дізналась про Деймос?

Деймос — найменший з двох супутників Марса, діаметр якого оцінюють у 12,4 кілометра, тоді як діаметр Фобоса складає 22 кілометри. Так само, як і Фобос, Деймос має неправильну форму та завжди повернений до Марса одним боком. Походження супутників досі лишається предметом суперечок науковців.

Al Amal пролетіла на відстані 100 кілометрів над поверхнею Деймоса та змогла отримати фото з його зворотного до Марса боку. Окрім світлин, Al Amal також дослідила Деймос в інфрачервоному діапазоні за допомогою спектрометра, що допоможе уточнити склад супутника, його геологічні особливості, а також шорсткість і температуру поверхні.

Деймос на знімку Al Amal. Emirates Mars Mission

Деймос на знімку Al Amal. Emirates Mars Mission

Як пише видання, отримані завдяки Al Amal дані свідчать, що Деймос міг утворитися з матеріалу Марса внаслідок масштабного зіткнення. Це суперечить теорії про те, що Деймос і Фобос є парою захоплених Марсом астероїдів.