Альпаки у США вперше захворіли на пташиний грип

Високопатогенний штам пташиного грипу H5N1 вперше виявили в альпак — вони захворіли на фермі в Айдахо, причому тим же збудником, що уражає в США корів. Зараження не є неочікуваним, оскільки за кілька днів до того з ферми усунули заражену пташиним грипом птицю. Однак дедалі більша поширеність інфекції серед ссавців викликає у фахівців занепокоєння щодо можливості передачі хвороби від людини до людини. Про нові випадки повідомила Служба інспекції здоров'я тварин і рослин США на своєму сайті.

Jaddy Liu / Unsplash

Jaddy Liu / Unsplash

Що відбувається з пташиним грипом у США?

У США з весни вирує спалах високопатогенного пташиного грипу серед корів на фермах щонайменше дев'яти штатів. Припускають, що корови заразилися ним від хворих птахів, які залітають на ферми, і тіла яких знаходили на території угідь. Наразі молоко та м'ясо інфікованих тварин заборонено продавати, хоч термічна обробка й має ефективно знищувати патоген. Попри це, людина все ще може підходити пташиний грип, якщо тісно контактує з хворими коровами. Перша людина, працівник ферми, так заразилася у Техасі в середині весни, однак симптоми в неї були легкими, проявляючися лише почервонінням очей.

  • Досліди на тваринах вказують, що пташиний грип варто розглядати і як хворобу, що передається харчовими продуктами. Так, миші захворіли вже у перший день після того, як випили непастеризованого, хоч і витриманого в холодильнику тижнями, молока інфікованих корів.