Людина в Техасі заразилася пташиним грипом від корів

У Техасі людина, яка контактувала з коровами на фермі, заразилася високопатогенним пташиним грипом H5N1, який в американської худоби виявили вперше наприкінці минулого місяця. Із симптомів у пацієнта лише почервоніння очей, але йому призначили протигрипозний препарат і попросили ізолюватися на час хвороби. Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) продовжить спостерігати за пацієнтом та іншими робочими на фермах, повідомляється на його сайті.

Anastasiia Chepinska / Unsplash

Anastasiia Chepinska / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відомо зараз про інфекцію?

У США високопатогенний пташиний грип у корів вже виявили щонайменше у трьох штатах — Техасі, Канзасі та Нью-Мексико. Поки що фахівці не помітили підвищення ризику для людей від інфікованих корів. Зараження пташиним грипом людей відбуваються рідко, однак і раніше шанси на хворобу були значно вищі у тих, хто працює із зараженими тваринами. І хоч пастеризація знищує імовірних збудників грипу, молоко від інфікованих корів не допускають на ринок. Однак Міністерство сільського господарства США запевнило, що не вплине на доступність молока на ринку, оскільки пташиний грип наразі уразив лише дуже невелику кількість поголів'я.

  • Раніше цього року пташиний грип вперше виявили у птахів материкової Антарктиди. Вчені занепокоїлися, що це може завдати значної шкоди вразливим популяціям пінгвінів.