Зменшення кількості сильно обробленого м’яса, такого як ковбаси, сосиски, а також червоного м’яса у раціоні знизило ризик появи цукрового діабету другого типу, серцево-судинних захворювань та колоректального раку. Зменшення вживання обох цих типів м’яса може запобігти 62 тисячам смертей у США, підрахували науковці. Утім, потрібно більше досліджень для виявлення впливу споживання червоного м’яса на появу хронічних захворювань. Дослідження опублікували в журналі The Lancet Planetary Health.
Чому почали вивчати вплив м’яса на появу діабету?
Вже відомо, що вживання сильно обробленого та червоного м’яса у великих кількостях може бути причиною появи численних хронічних захворювань. Однією з причин можуть бути сполуки, які утворюються в процесі обробки м’яса, наприклад, його смаження. Однак попередні дослідження фокусувалися на повній відмові від таких продуктів, що є не дуже реалістичним сценарієм. Тому американські науковці вирішили перевірити, чи можливо захистити здоров’я, не відмовляючись повністю від улюбленої їжі американців.
Який вплив споживання м’яса на здоров’я виявили науковці?
У дослідженні, де науковці використали симульовану популяцію з 242 мільйонів громадян США, виявилося, що зменшення споживання сильно обробленого м’яса на 30 відсотків, або ж 8,7 грама на день може запобігти майже 353 тисячам випадків цукрового діабету 2 типу, 92 тисячам випадків серцево-судинних захворювань та 53 тисячам випадків колоректального раку за 10 років. Найбільше користі від такої зміни раціону отримали б чоловіки, зі зниженням ризику появи діабету на 55 відсотків, а колоректального раку — на 62 відсотки.
Відмова від 30 відсотків червоного м’яса в раціоні, або ж 14 грамів на день, може запобігти майже 733 тисячам випадків цукрового діабету 2 типу, а зниження споживання обох типів м’яса може запобігти більш як мільйону нових випадків діабету та 382 тисячам випадків серцево-судинних захворювань протягом 10 років.
Чи варто відмовлятися від м’яса?
Це дослідження показує, що принаймні зниження споживання сильно обробленого та червоного м’яса може суттєво знизити ризик появи хронічних захворювань та знизити навантаження на систему охорони здоров’я. Утім не варто забувати, що потреба у червоному м’ясі може зростати, наприклад, у вагітних жінок чи людей з анеміями.
- Раніше американські науковці підрахували, що у 2018 році через незбалансоване харчування, у тому числі й споживання великої кількості обробленого м’яса, у всьому світі 14,1 мільйона людей захворіли на цукровий діабет другого типу.
- Близько одного мільярда людей у світі страждають на ожиріння. Головною причиною цього назвали зростання доступності сильно обробленої калорійної їжі.