14 мільйонів людей захворіли на діабет у 2018 році через погане харчування

Американські вчені підрахували, що у 2018 році у всьому світі захворіло 14,1 мільйона людей на цукровий діабет другого типу через незбалансоване харчування. Найбільше таких випадків зареєстрували у Європі та Центральній Азії, йдеться у журналі Nature Medicine.

Myriam Zilles / Unsplash

Myriam Zilles / Unsplash

Яке харчування пов'язали з діабетом?

Вага та харчування сильно пов'язані зі здатністю організму людини регулювати рівень глюкози у крові. Звідси й залежність ризику розвитку діабету другого типу, за якого організм не може адекватно регулювати рівень глюкози, та способу життя. Утім, наскільки великий внесок робить дієта у дедалі більшій кількості нових випадків діабету, було незрозуміло. Тож науковці Університету Тафтса створили модель, яка на основі 1 220 досліджень, проведених між 1980 та 2020 років, спрогнозувала кількість випадків діабету другого типу у 2018 році, які пов'язані з харчовими звичками. Результати вказують, що таких було 14,1 мільйона у 184 країнах. Це складає 70 відсотків від усіх нових діагнозів діабету по всьому світу.

Найбільше випадків визначили у центральній та східній частині Європі, а також центральній Азії, Латинській Америці та на Карибах. Більшою мірою це стосувалося жителів міст, на відміну від мешканців сільських регіонів, а також жінок, у порівнянні з чоловіками.

Що стосується власне харчування, то з одинадцяти досліджених харчових звичок найбільш важливими виявилися три: недостатнє вживання цільних зерен, надмірне споживання очищеного рису та пшениці, надмірне споживання обробленого м'яса.

Детальніше про зв'язок харчування, ваги та регуляції рівня глюкози ми писали у статті «Він робить тебе гладким».