Засіб для відмови від куріння допоміг і з вейпінгом

Препарат цитизин, що допомагає людям відмовитися від куріння, виявився дієвим і для відмови від вейпінгу, або куріння електронних сигарет. Крім того, що цитизин посприяв утриманню від електронних сигарет частіше, ніж плацебо, він ще й добре сприймався пацієнтами, рідко спричиняючи побічні ефекти. Тому науковці роблять висновок, що засіб може згодитися людям, які намагаються кинути електронні сигарети, але вчені наголошують на потребі додаткового дослідження. Відповідна стаття вийшла у журналі JAMA Internal Medicine.

Antonin FELS / Unsplash

Antonin FELS / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що вказало на дієвість препарату проти вейпінгу?

До дослідження залучили 160 дорослих добровольців, більшість із яких у минулому курили звичайні сигарети, а відтак перейшли на електронні, але прагнули відмовитися і від них. Протягом трьох місяців усім учасникам надавали сеанси поведінкової підтримки у киданні шкідливої звички, але частині з них ще й видали цитизин, а іншим — плацебо.

За три місяці у групі цитизину від вейпінгу змогли відмовитися 31,8 відсотка учасників, тоді як у групі плацебо — 15,1 відсотка. Ефект був незалежним від історії куріння, міри залежності чи демографічних чинників. При цьому лише у чотирьох від цитизину були побічні ефекти, через які вони відмовилися від його використання.

  • Одне з недавніх досліджень пов'язало куріння електронних сигарет зі зниженою фертильністю у жінок.
  • І хоч вагітним особливо не радять курити, інше дослідження вказало, що вагітним жінкам, які кидають шкідливу звичку, електронні сигарети не завдадуть більше шкоди, ніж тим, хто кидає курити без них.