Електронні сигарети не нашкодили вагітним, що кидають курити

Вагітні, які кидають курити за допомогою електронних сигарет чи нікотинових пластирів, не стикнулися з підвищеним ризиком патологій для себе чи плода. Водночас, у порівнянні з вагітними курцями, що не використовували як допомогу заміщення сигарет на інші нікотинові засоби, у них відмітили покращення щодо симптомів кашлю та виділення мокроти, зазначається у статті журналу Addiction.

GIPHY

GIPHY

Як вчені дійшли до перевірки електронних сигарет на вагітних?

Давно лікарям і вченим відомо, що куріння під час вагітності шкодить не лише самій жінці, а і її ненародженій дитині, спричиняючи іноді важкі патології. Однак невідомо, чи саме нікотин стоїть за шкідливим впливом чи численні інші сполуки, які надходять в організм із димом. У будь-якому разі, вагітних заохочують кинути палити, і можуть рекомендувати замісну нікотинову терапію, коли у перехідний період нікотин вводять в організм зовні у вигляді пігулок чи пластирів на шкіру. Але серед тих, хто хоче кинути палити, ще популярнішим варіантом є електронні сигарети. Між тим, оскільки це не медичний продукт, то його вплив на організм менш вивчений, тим паче організм вагітних. А нове дослідження науковців Лондонського університету Королеви Марії та їхніх колег свідчить, що такий варіант теж може підійти, причому не гірше за нікотинові препарати.

Як вивчали вплив електронних сигарет?

У дослідженні взяли участь 1 140 вагітних жінок, що курили. Частина з них при намаганні кинути палити використовувала нікотинові пластирі, тоді як інші — електронні сигарети. За жінками спостерігали до народження дитини.

З'ясувалося, що куріння електронних сигарет не супроводжується вищим ризиком ускладнень вагітності чи побічних ефектів, ніж у групі пластирів або тих, хто не використовує допомогу. Утім, вага новонароджених дітей була дещо вищою у матерів, які користувалися пластирами або взагалі не використовували нікотин. Самі жінки у групі електронних сигарет частіше повідомляли, що їхній кашель і відходження мокроти значно послабилися. Беручи до уваги ці результати, автори дослідження роблять висновок, що регулярне використання електронних сигарет не супроводжується додатковим ризиком у вагітних.