Куріння електронних сигарет пов'язали зі зниженою фертильністю у жінок

У жінок, що курять електронні сигарети, виявили помітне зниження рівня антимюллерового гормону — речовини, яка може відбивати кількість яйцеклітин у яєчниках жінки. Зв'язок спостерігали серед жінок усіх вікових груп. Науковці вважають це доводом на користь того, щоб жінки, які хочуть завагітніти, відмовилися від куріння. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження компанії Hertility.

Unsplash

Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили зв'язок електронних сигарет з фертильністю?

Науковці провели наразі найбільше дослідження, що вивчало можливий вплив куріння електронних сигарет на фертильність жінок. Дослідники відібрали та проаналізували зразки крові від 8 340 жінок та зіставили їх з даними про статус куріння. Так з'ясувалося, що у жінок, які курять чи то звичайні сигарети, чи то електронні, рівень антимюллерового гормону нижчий за тих, хто взагалі не курить.

При цьому дані компанії про близько 325 тисяч британських жінок свідчать, що до чверті з них у віці 20-30 років є курцями. Зважаючи на зниження показника фертильності при курінні, науковці вважають, що лікарі мали б рекомендувати пацієнткам при підготовці до вагітності уникати як алкоголю, наркотиків та тютюну, так і електронних сигарет.

  • Водночас інше дослідження показало, що вагітні жінки, які кидають курити, можуть відносно безпечно використовувати електронні сигарети як допомогу при відмові від тютюну.