Японці створили другу шию жирафа і дали їй поборотися з першою

Японські інженери, автори прототипу роботизованої шиї жирафа, зібраної зі штучних м'язів та надрукованих на 3D-принтері деталей, показали процес збирання скелету та продемонстрували витримку конструкції. Перша версія роботизованої шиї, яка приводиться у дію збільшенням тиску повітря, мала «поборотися» зі спрощеним варіантом відтвореної вченими шиї жирафа. Захоплюючої битви на цьому відео не сталося, однак таким чином інженери показали гнучкість і одночасну витримку своєї конструкції, яка наслідує анатомію тварин. Відео доступне на YouTube-каналі проєкту.

Suzumori Endo Robotics Laboratory / YouTube

Suzumori Endo Robotics Laboratory / YouTube

Минулого місяця ми розповідали про результат роботи інженерів з Токійського технологічного інституту у співпраці з зооанатомами — відтворену з пневматичних штучних м'язів та надрукованих на 3D-принтері деталей шию жирафа. Поки це ще прототип, який і має назву «робот з шиєю жирафа №1». Однак метою роботи є не стільки створення точної копії шиї жирафа з доступних робототехнікам матеріалів (хоча це перша така спроба), скільки намагання дійти того самого компромісу між силою і гнучкістю, який мають жирафи.

Річ у тім, що попри масивний 30-кілограмовий череп, двометрову довжину шиї та її власну вагу від 100 до 150 кілограмів, жирафи здатні ще і влаштовувати битви, схрещуючи їх — так званий necking. Не відставати вирішили і автори роботизованих копій.

Судячи з відео, опонентом «робота з шиєю жирафа №1» став такий самий, хіба у чорному кольорі, та знерухомлений. Всі рухомі частини, у тому числі череп, шийні хребці та перший грудний хребець були виготовлені за допомогою 3D-принтера, точно повторюючи анатомію жирафів. Суглоби між хребцями з'єднані в'язкопружними гумовими дисками, що імітують реальні анатомічні диски. М'язами слугують чотириміліметрові пневматичні штучні м'язи, які також повністю повторюють анатомію жирафів. У рух вони конструкцію приводять завдяки зміні тиску повітря.

Попри не надто стрімкий розвиток подій на відео, прикладеної сили від рухомого прототипу робота не вистачило, щоб змінити положення нерухомого варіанту. Таким чином навіть штучно відтворена анатомія не поступається якостями відповіднику, яким надихалися інженери.

Suzumori Endo Robotics Laboratory / YouTube

Ми продовжимо слідкувати за здобутками натхнених природою розробок вчених. Наприклад, за орнітоптерами, які наслідують комах і птахів та іноді навіть обходять їх у своїх вміннях. Або за чотириногими роботами, які вчаться координувати свої кінцівки не гірше за гепардів або собак.


Фото в анонсі: Suzumori Endo Robotics Laboratory / YouTube