Вуличний кіт покусав чоловіка і заразив невідомою науці інфекцією

У Великій Британії у дорослого чоловіка діагностували інфекцію раніше невідомим видом бактерії, яка передалася йому через укуси вуличного кота. Пацієнт одужав протягом тижня, однак його випадок свідчить, що коти можуть бути джерелом ще не описаних потенційних збудників хвороб у людей, зазначають британські науковці у журналі Emerging Infectious Diseases.

Осередки інфекції на руці чоловіка після укусів кота. Jones et al. / Emerging Infectious Diseases, 2023

Осередки інфекції на руці чоловіка після укусів кота. Jones et al. / Emerging Infectious Diseases, 2023

Що підхопив чоловік від кота?

У 2020 році до лікарів звернувся 48-річний чоловік зі скаргами на набряк кисті, який розвинувся через 8 годин після того, як його кілька разів укусив вуличний кіт. Лікарі обробили йому рани та перев'язали, дали щеплення проти правця та виписали лікуватися додому антибіотиками. Але через добу він повернувся, оскільки набряк поширився й на пальці та передпліччя. Цього разу лікарі мусили видалити відмерлі й сильно уражені тканини руки, вкололи антибіотики внутрішньовенно та призначили приймати антибіотики ще протягом п'яти днів, після яких він вилікувався. Водночас уражені тканини відправили на лабораторну діагностику.

Генетичне дослідження вказало, що збудник інфекції не зареєстрований у базі даних відомих бактерій. Його визначили як представника роду Globicatella, але від найближчого до нього генетично G. sulfidifaciens він відрізнявся на цілих 20,29 відсотка. Це означає, що лікарі мали справу зі ще невідомим видом мікроба. Оскільки один із інших видів Globicatella теж є патогенним для людини, а інфекція ним піддається лікуванню, лікарі припускають, що з новим видом має бути ефективним подібний режим антибіотикотерапії.

  • Раніше ми писали, що у маленької дівчинки інфекцію шкіри спричинив укус ігуани, яка захотіла відібрати від дитини торт.