Ігуана вкусила трирічну дитину і спричинила інфекцію шкіри. Все через торт

У Коста-Риці голодна на торт ігуана вкусила трирічну дівчинку за руку, спричинивши у неї інфекцію м'яких тканин, яку виявили лише через кілька місяців. Рептилія заразила дитину нетуберкульозною мікобактерією, яка часто вражає риб, зазначається у доповіді науковців Стенфордського університету на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань 2023 (ECCMID 2023).

Ігуана. Marc Johnson / Unsplash

Ігуана. Marc Johnson / Unsplash

До чого тут торт?

Як повідомляють автори, трирічна дитина була у Коста-Риці на відпочинку з батьками. В один із днів вона сиділа на пляжі та їла торт, коли раптом з'явилася ігуана та вихопила десерт, укусивши дівчинку за кисть. Її доставили до місцевої лікарні, де лікарі відмітили у неї поверхневу рану, яку продезінфікували, та призначили п'ятиденний курс антибіотика для профілактики сальмонельозу. І хоча рана успішно загоїлася, через п'ять місяців батьки помітили на її місці невелику припухлість, яка за три місяці стала більша, червоніша і злегка болюча, з чим і звернулися до лікарів Стенфордської дитячої лікарні.

Що стало з дитиною?

Ультразвукове обстеження виявило всередині припухлості кісту, яку вирішили вирізати. Під час операції з'ясувалося, що вона була наповнена густим гноєм, зразки якого відправили на дослідження, а навколишні тканини мали ознаки некрозу. Мікробіологічне вивчення вказало, що хворобу шкіри спричинила інфекція Mycobacterium marinum — бактерією, яка спричиняє схожі на туберкульоз прояви у риб і зрідка пошкоджує шкіру людей при контакті з інфікованою водою. Дівчинці призначили лікування антибіотиками, до яких чутливий збудник.

Зліва - набряк на місці укусу, із яким звернулися до лікарів батьки. Справа - ультразвукове обстеження, яке вказало на заповнену рідиною порожнину. J. Mah et al. / ECCMID 2023

Зліва - набряк на місці укусу, із яким звернулися до лікарів батьки. Справа - ультразвукове обстеження, яке вказало на заповнену рідиною порожнину. J. Mah et al. / ECCMID 2023

Це вперше задокументовано випадок інфікування рани нетуберкульозною мікобактерією після укусу ігуани, хоч попередні дослідження й свідчили про їх безсимптомне носійство цими рептиліями. Опис цього випадку важливий і з огляду на те, що дотепер мало відомо, які інфекції можуть супроводжувати укуси тварин, що не є собаками чи котами.