Вроджена гулька на голові дитини виявилася рідкісною мозковою грижею

Невелика гуля на голові шестирічного хлопчика, з якою він народився, виявилася випадком рідкісної мозкової грижі. Причини патології дотепер невстановлені, зазначає Live Science. Стаття опублікована у JAMA Dermatology.

Утвір, з яким народився хлопчик. Jenna Borok et al. / JAMA Dermatology, 2023

Утвір, з яким народився хлопчик. Jenna Borok et al. / JAMA Dermatology, 2023

Що було з хлопчиком?

Як описують лікарі Чиказької дитячої лікарні імені Лурі, вперше про патологію дитини стало відомо у двотижневому віці. Обстеження тоді виявило на голові хлопчика червоно-синю гулю діаметром близько одного сантиметра, оточену кільцем темнішого і довшого, ніж навколо, волосся. Кільце часто супроводжує мозкову грижу, тож педіатри провели МРТ дитині, але ознак випинання мозку з черепа не виявили. Хлопчику поставили діагноз вродженої аплазії шкіри, за якої у пацієнта на окремих ділянках тіла відсутня шкіра. Коли у шестирічному віці дитині хірургічно видалили утвір, з'ясувалося, що шкіри в ньому справді не було. Однак лікарі відмітили в ураженні елементи кори головного мозку та судини й імунні клітини, пов'язані з мозковою тканиною. Таким чином, діагноз вродженої аплазії шкіри доповнили мозковою грижею.

  • Інший незвичайний у педіатрії випадок стосується хлопчика, що народився без нижньої частини хребта. Зазвичай патологію виявляють у дітей, чиї матері мають цукровий діабет, але мати хлопчика з Танзанії була здоровою.