Вперше помітили виживання блакитної акули після атаки риби-меча

Морський біолог вперше зафіксував, як доросла блакитна акула вижила після серйозного поранення внаслідок атаки риби-меча. Це сталося в лютому минулого року в Адріатичному морі поблизу берегів Албанії. Там спіймали акулу довжиною 275 сантиметрів, у якої в черепі застряг фрагмент верхньої щелепи риби-меча. Попри травму, акула активно харчувалася і не мала серйозних внутрішніх пошкоджень. Про випадок розповіли у журналі Marine Biodiversity.

Фрагмент верхньої щелепи риби-меча. A. Gajić

Фрагмент верхньої щелепи риби-меча. A. Gajić

Як часто риби-мечі нападають на акул?

Науковцям відомо про щонайменше сім випадків поранення блакитної акули (Prionace glauca) рибою-мечем (Xiphias gladius), але всі попередні закінчувалися для акул летально. Випадок в Адріатичному морі — перший, коли акула вижила, навіть попри фрагмент кістки довжиною понад 18 сантиметрів у її черепі.

Як показало дослідження, у якому науковець також оглядав усі попередні відомі випадки зустрічі цих двох видів риб, їхні раціони та ареали часто перекриваються. Внаслідок цього зіткнення між ними можуть виникати через захист риби-меча від акули, напад на неї або ж випадково під час полювання на спільну здобич. Для того, щоб краще зрозуміти природу їхніх відносин, потрібно більше досліджень, які проллють світло і на кращі методи захисту обох видів від загроз.

Як поводяться акули в дикій природі

⛵️ В Ірландії вдалося зафільмувати, як велетенська акула пережила зіткнення із човном. Внаслідок цього вона надовго зменшила свою активність, але вижила.

🦈 Поблизу Бермудських островів вагітну оселедцеву акулу, імовірно, з’їла інша акула. На це науковцям вказала різка зміна тиску і температур на датчику, який прикріпили до цієї акули.

🐊 А ще 11 мільйонів років тому крокодил та тигрова акула разом пополювали на морського ссавця сирену, розділивши здобич. Це з’ясували за слідами зубів на рештках тварини.