В Атлантичному океані вагітну акулу з’їла інша акула

Морські біологи помітили вагітну оселедцеву акулу передавачем з датчиком температур і тиску, а пізніше її біля Бермудських островів в Атлантичному океані з’їла більша за неї біла акула або акула-мако. Такий висновок науковці зробили тоді, коли датчик почав раптово фіксувати набагато вищі значення температур, ніж можливі у тих водах, тобто, найімовірніше, опинився у череві іншої акули. Це перший випадок полювання на дорослих оселедцевих акул. Про нього повідомили у журналі Frontiers in Marine Science.

Вагітна атлантична оселедцева акула після того, як морські біологи помітили її передавачем. Jon Dodd

Вагітна атлантична оселедцева акула після того, як морські біологи помітили її передавачем. Jon Dodd

Що сталося з вагітною акулою?

З жовтня 2020 року вагітна атлантична оселедцева акула (Lamna nasus) розміром понад два метри, яку помітили передавачем біля півострова Кейп-Код на атлантичному узбережжі США, перемістилася на південний захід Бермудських островів, біля яких і плавала. Уночі датчик фіксував глибини 100-200 метрів, а вдень — 600-800 з температурами між 6,4 до 23,52 градуса Цельсія.

Морські біологи Бека Кемпбелл (зліва в центрі) та Брук Андерсон (справа в центрі) під час встановлення передавача на акулу. James Sulikowski

Морські біологи Бека Кемпбелл (зліва в центрі) та Брук Андерсон (справа в центрі) під час встановлення передавача на акулу. James Sulikowski

Але 24 березня 2021 року зафіксовані датчиком температури раптово підвищилися до 16,4-24,72 градуса Цельсія за тих самих глибин, з чого науковці виснували, що акулу проковтнула більша акула. Враховуючи ареали акул на півночі Атлантичного океану, найімовірнішими винуватцями назвали білу акулу (Carcharodon carcharias) або сіро-блакитну акулу-мако (Isurus oxyrhinchus).

Через те, що датчик продовжив перебувати на глибині 400-600 метрів, науковці припустили, що це скоріше біла акула, адже акули-мако тримаються на меншій глибині, іноді різко заглиблюючись. Утім, без передавачів з камерою неможливо визначити, хто саме був хижаком та як часто відбуваються такі взаємодії між різними видами акул, а також від яких ще хижаків можуть страждати оселедцеві акули, які знаходяться під загрозою зникнення.

Що ще загрожує акулам

🚤 Зіткнення велетенської акули з човном вдалося зафільмувати морським біологам в Ірландії після того, як вони помітили її передавачем з камерою.

🦈 А біля берегів Бразилії виявили акул, в м’язах та печінці яких були сліди кокаїну, — це перше підтвердження того, що ці тварини піддаються впливу наркотиків у водах, які населяють.

🤮 Біля берегів Австралії тигрова акула сама стала загрозою для єхидни, яку спочатку проковтнула, а потім виблювала, адже не змогла перетравити.