Воронячий дзьоб виявився хорошим пінцетом

Японські інженери надрукували на 3D-принтері аналог воронячого дзьоба та довели, що така форма є найзручнішою на роль пінцета. Експериментатори тестували «дзьобопінцет» на скляних кульках і сирі тофу, а опитані добровольці позитивно відгукнулися про його використання. Роботу представили на конференції ACM SIGGRAPH.

Takahito Murakami et al. 

Takahito Murakami et al.

Інженери університету Цукуби представили надрукований на 3D-принтері пінцет, на конструкцію якого їх надихнула ворона новокаледонська (Corvus moneduloides). Вчені змоделювали особливості дзьоба птахи та з допомогою отриманого пінцета змогли впоратися зі скляними кульками, помідорами чері та м'яким тофу, який пінцетом витягнули з супу.

Щоб оцінити, наскільки легко використовувати пінцет, інженери запросили добровольців, яких зайняли перенесенням руками, пінцетом і новим «дзьобопінцетом» скляних кульок діаметром 3, 5, 8 та 14 міліметрів з однієї чаші до іншої. Учасники враховували, скільки часу зайняло завдання, а потім їх запитували, наскільки простим було його виконання.

У ході експериментів з'ясувалося, що такий дзьобопінцет не поступається іншим конструкціям, але втім, є значно ефективнішим у роботі із крупними круглими предметами (8-14 міліметрів в діаметрі). Учасники експериментів відзначили дизайн такого пінцета та зручності тримання його в руці. Втім, були і негативні відгуки, які стосувалися складнощів роботи з дрібними предметами. Але 80 відсотків опитаних все ж ствердно відповіли на питання, чи хотіли б вони мати собі такий пінцет. Розмір ручки пінцета складає 4,5 сантиметра, а самого пінцета — близько двох сантиметрів.

Інженери багато чого запозичують у птахів. Наприклад, лапи. Дрону пташині кінцівки допомогли сісти на гілку, а двоногий робот-страус не витратив зайвої енергії на біг.

Чого ще очікувати від птахів

🗑️Жовточубі какаду навчили одне одного відкривати смітники

☕🇬🇧 Австралійська мускусна качка навчилась лаятись англійською

🦝Гострочуба синиця поскубала шерсть живого єнота-полоскуна, поки він спав. Але схоже, він був не проти