ВООЗ оновила рекомендації і закликала їсти 400 грамів овочів і фруктів на день

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оновила рекомендації з харчування, покликані запобігти розвитку ожиріння та пов'язаних із ним діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань та раку. Оновлення основані на останніх наукових відкриттях і стосуються обмеження споживання та джерел жирів і вуглеводів для дорослих і дітей, повідомляється на сайті організації.

GIPHY

GIPHY

Скільки можна їсти жирів?

ВООЗ зберегла рекомендацію для дорослих щодо того, що на жири має припадати не більше 30 відсотків від спожитих джерел енергії. Для всіх старших за два роки це мають бути переважно ненасичені жирні кислоти, які містяться у рослинних продуктах, зокрема цільних зернах, овочах, фруктах і бобових. Водночас частку насичених жирних кислот, які ми споживаємо з жирного м'яса, молочних продуктів та олій, слід обмежити 10 відсотками. На трансжири зі смажених та запечених страв, упакованих снеків та продуктів із жуйних тварин, експерти виділили не більш як 1 відсоток.

А що з вуглеводами?

Нові рекомендації наголошують на важливості підбору якісного джерела вуглеводів, уникаючи споживання цукру та підсолоджених ним продуктів. Основним їх джерелом для людей старших за два роки називають цільні зерна, овочі, фрукти та бобові. Щоб покрити потребу у вуглеводах, дорослим рекомендують споживати не менш як 400 грамів овочів і фруктів на день та 25 грамів рослинної клітковини. Для дітей віком 2-5 років потрібно не менше 250 грамів овочів і фруктів та 15 грамів клітковини.

Надалі ВООЗ планує випустити оновлені рекомендації щодо поліненасичених жирних кислот та замінників солі з низьким вмістом натрію.

Як ми писали раніше, лише у 2018 році через погане харчування на діабет захворіло 14 мільйонів людей в усьому світі.