Внутрішньовенна голка розм'якла всередині тіла

Корейські вчені показали голку для внутрішньовенних ін'єкцій, яка розм'якшується всередині тіла. Завдяки цьому вона зменшує ризик пошкодження вени, а також унеможливлює випадкове вколювання голкою після використання, адже після ін'єкції інструмент лишається м'яким, пише New Atlas. Стаття науковців опублікована у Nature Biomedical Engineering.

Голка, яку створили вчені. KAIST

Голка, яку створили вчені. KAIST

Як розм'якшується голка?

Голка, яку розробили дослідники, створена з галію, який помістили у гнучку силіконову оболонку. За кімнатної температури галій лишається твердим, а тому дає можливість проколоти голкою шкіру. При цьому під температурою тіла після ін'єкції галій плавиться, розм'якшуючи голку. Всередині голки лишається канал, тому ліки продовжують безперешкодно проникати й після розм'якшення. У дослідах на мишах вчені показали, що їхня голка створює менше подразнення і пошкодження шкіри, ніж звичайні голки під час ін'єкцій.

  • А у деяких випадках пацієнти зможуть обійтися і без ін'єкцій. Уколи може замінити гумова присоска на щоку, яка дає лікам засвоїтися через слизову оболонку.