Вимерлий мегалодон виявився стрункішим за сучасну білу акулу

Мегалодони — вимерлий 3,5 мільйона років тому вид величезних акул — виявилися не надто схожими на білих акул, якими їх звикли зображувати, зокрема через довше і стрункіше тіло. З'ясувати це вдалося завдяки детальнішому вивченню відомих фрагментів скелета тварини, пише New Scientist. Стаття про мегалодона опублікована у журналі Palaeontologia Electronica.

Імовірний силует мелаголодона у порівнянні з білою акулою на фоні зуба мегалодона. Kenshu Shimada / DePaul University

Імовірний силует мелаголодона у порівнянні з білою акулою на фоні зуба мегалодона. Kenshu Shimada / DePaul University


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що вказало на деталі фігури мегалодона?

Дотепер не було знайдено жодного повного скелета мегалодона (Otodus megalodon), що ускладнює уявлення того, як виглядала ця щонайменше 15-метрова хижа риба. Однак через подібність зубів припускають, що вона була схожа на сучасних білих акул (Carcharodon carcharias). І кілька років тому науковці реконструювали вигляд мегалодона на основі найповнішого на сьогодні скелета. Результат вказав на сильну, громіздку рибу, що справді була подібна до білих акул. Однак зараз група 26 вчених на чолі з науковцем Університету Де Поля звернули увагу, що хребет тієї тварини має надто багато пропущених хребців, щоб приписати йому таку форму. Акули мають звуження хребців у напрямку до хвоста та голови, однак у реконструкції цього не врахували. Взявши це до уваги, а також параметри збережених хребців, науковці дійшли висновку, що мегалодони мали бути довшими і стрункішими за білих акул. Це також мало вплинути на харчування та поведінку акули. Так, із довшим травним каналом травлення мало бути у тварини повільнішим і в такому разі вона могла полювати рідше, ніж біла акула зараз. Однак для кращого розуміння біології та екології мегалодонів потрібно провести подальші вивчення.

  • Не менш загадковою для вчених є причина вимирання мегалодонів. Але одне з недавніх досліджень вказало, що ці риби були теплокровними, а це могло робити їх вразливішими до зміни клімату та посприяти вимиранню.