Ветеринари послухали пульс пітонів через голову

Ветеринари вигадали спосіб слухати пульс пітонів, за допомогою ультразвукового датчика кров’яного тиску, який прикладають до ділянки голови біля скроні змії. Як зазначають науковці, цей пристрій часто використовують у ветеринарних клініках і він може допомогти вимірювати пульс у рептилій, у яких через луску незручно використовувати звичайний стетоскоп. Про відкриття вони повідомили у журналі Veterinary Record.

Вимірювання пульсу пітона за допомогою ультразвукового датчика. Nicola Di Girolamo / Cornell University 

Вимірювання пульсу пітона за допомогою ультразвукового датчика. Nicola Di Girolamo / Cornell University

Як вимірювали пульс пітонів?

Науковці вимірювали пульс — одночасне зі скороченнями серця скорочення стінок судин — та серцебиття 40 королівських пітонів (Python regius) різного віку та розмірів. Щоб уникнути упередженості, пульс кожного пітона вимірювали двічі різні дослідники, які не бачили результатів одне одного.

Різниця між виміряними в одного пітона пульсом та серцебиттям виявилася не більшою за 1,2 удару серця, а якщо їх вимірювали одночасно, то пульс і серцебиття були синхронними. Такий спосіб також випробували на ящірках агамах, геконах та черепахах, для яких він також може стати зручним інструментом моніторингу стану їх серцево-судинної системи.

Більше ветеринарної науки

🦇 У Харкові провели перший в Україні кесарів розтин вагітної самиці кажана, у якої пологи пішли не за планом і дитинча почало виходити крилом уперед.

🦍 Горилі в угорському зоопарку провели трансплантацію стовбурових клітин для терапії артриту, що дозволило замінити пошкоджені клітини хряща у її колінному та кульшовому суглобах.

🐈‍⬛ Канадські розробники спільно з ветеринарами розробили мобільний додаток, який за виразом морди визначає, чи добре почувається кіт або кицька і чи не боляче їм.