У Харкові провели перший в Україні кесарів розтин кажана

У ветеринарній клініці в Харкові провели перший в Україні кесарів розтин для самки кажана. До такого кроку вдалися тому, що під час пологів плід з’явився вперед не голівкою, а крилом. На жаль, кажанятко не вижило, однак самиця перенесла операцію успішно і зараз відновлюється під наглядом фахівців. Про це повідомили у соцмережах Українського центру реабілітації кажанів.

Пацієнтка центру. bats_ukraine / Instagram

Пацієнтка центру. bats_ukraine / Instagram

Що відомо про пологи самки кажана?

Самка кажана рудої вечірниці (Nyctalus noctula), яка взимку прибула до Центру реабілітації з Полтави, 2 червня почала народжувати. Однак, пологи проходили не як зазвичай, адже плід почав виходити вперед крилом, а УЗД показало, що його голівка більша за ширину тазу самки. Через це ветеринари прийняли рішення зробити кесарів розтин, чого раніше ніколи не робили в Україні на кажанах. Самка рудої вечірниці внаслідок операції залишилася стерильною і вже не матиме дітей. Зараз вона перебуває під наглядом у Центрі реабілітації.

Рентген самиці. bats_ukraine / Instagram

Рентген самиці. bats_ukraine / Instagram

  • Харківські кажани також постраждали через війну росії в Україні — через повномасштабне вторгнення у місті загинуло до семи тисяч рудих вечірниць.