Зоозахисникам вперше вдалося натрапити на Велику черепаху Кантора разом із кладкою яєць в Індії. Дотепер про її існування свідчили лише нечисленні розповіді місцевих. Черепаху і її гніздо науковці детально описали, а також врятували кілька яєць із підтоплених місць — їх вже виростили й випустили у річку. Про це розповідає BBC, а стаття дослідників про знахідку опублікована у журналі Oryx.
👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!
Як знайшли черепаху й що у ній особливого?
Великі черепахи Кантора (Pelochelys cantorii), що належать м'якотілих черепах й не мають характерного панцира, є тваринами, що знаходяться під загрозою зникнення. Але попри те, що у багатьох країнах закон охороняє їх від вилову та захищає території, де тварини мешкають, зустріти цих черепах у дикій природі — велика рідкість. Зокрема в Індії, звідки дотепер були опубліковані лише 15 згадок про тварин, які включали здебільшого випадкові спостереження місцевих.
Власне тому, що точних даних про Великих черепах Кантора в Індії немає, дослідникам Портсмутського університету теж довелося опитувати місцевих. Провівши детальні опитування мешканців району річки Чандрагірі, де раніше зустрічали черепах, науковці побудували маршрут пошуків, яким і натрапили на гніздо. Також місцеві повідомили вченим, що протягом 2019-2022 років вони щонайменше дев'ять разів бачили черепах. Це підтверджує, що в Індії є популяція цих тварин, яка гніздується. Тож тепер вчені планують створити поблизу місць знахідок інкубатор та розплідник, який допоможе підтримувати популяцію черепах.
Черепашачі новини
🥚 Біля берегів Бразилії та Болівії дрон зняв на відео наймасовіше вилуплення черепашенят у світі
💦 А для захисту зелених черепах їхні яйця поливатимуть водою, що допоможе народжуватися самцям
🐢 А от вид черепах Свайно приречений на вимирання, бо остання самка загинула