Українські науковці вперше виявили два види лишайника віслюкове вухо біля антарктичного півострова Київ

Українські науковці вперше описали поширення біля антарктичного півострова Київ двох видів лишайника віслюкове вухо — Umbilicaria africana та U. aprina. Для Umbilicaria africana, або віслюкового вуха африканського, це на 300 кілометрів південніше його звичного регіону поширення. А U. nylanderiana, віслюкове вухо кабаняче, раніше загалом зустрічали лише на Аргентинських островах. Про своє відкриття, яке науковці здійснили спільно з польськими колегами, вони розповіли у Scientific Reports.

Один з видів лишайника віслюкове вухо. antarcticcenterua / Instagram

Один з видів лишайника віслюкове вухо. antarcticcenterua / Instagram

Які види лишайників відкрили в Антарктиді?

Лишайники віслюкове вухо (Umbilicaria) вивчали протягом чотирьох антарктичних літніх сезонів, що дозволило оцінити їхнє поширення в цьому антарктичному регіоні. Загалом науковці дослідили сім видів лишайника. Як виявилося, їхнє поширення у суворих умовах Антарктики дуже залежить від поширення там птахів, рельєфу та вітрів. Науковці зібрали зразки лишайників, які зберігатимуться у гербарії Інституту ботаніки Шафера у Кракові, а також зразки для генетичного аналізу, щоб полегшити вивчення цього роду лишайників.

Хто ще населяє Антарктику

🍓 Поблизу Антарктиди знайшли новий вид морських лілій, який має 20 довгих відростків-рук. Через форму тіла та те, як у нього розташовані відростки, вид назвали полуничною антарктичною морською лілією.

🧊 Життя вирує не лише у водах поблизу Антарктиди, але і під її льодовим покривом — такий висновок зробили науковці, які відкрили 77 видів тварин під шельфовим льодовиком.

🐧 Удруге в історії в Антарктиці помітили чорного пінгвіна-шкіпера, особини якого зазвичай мають чорну спину та білий живіт. Імовірно, незвичному забарвленню птах завдячує генетичній мутації — меланізму.