В Антарктиді побачили чорного пінгвіна-шкіпера. Це всього вдруге в історії

Біля Антарктичного півострова помітили дорослого чорного пінгвіна-шкіпера, тоді як зазвичай ці тварини мають чорну спину і білий живіт. Це всього другий задокументований випадок такого забарвлення у цих птахів, про що пише New Scientist. Про знахідку повідомляють аргентинські науковці у журналі Polar Biology.

Чорний пінгвін-меланіст. Rocio Nigro, Anahi M. Silvestro, Mariana Juares, Pamela Di Marco

Чорний пінгвін-меланіст. Rocio Nigro, Anahi M. Silvestro, Mariana Juares, Pamela Di Marco

Чому він чорний?

Дослідники, які побачили та зняли на камеру незвичайного пінгвіна-шкіпера (Pygoscelis papua), пишуть, що тварина була здоровою на вигляд і за поведінкою. Але вона відрізнялася від інших тим, що і її спина, і живіт були поцяткованою сумішшю чорного з білим. Імовірно, забарвлення спричинене меланізмом — генетичною мутацією, через яку виробляється більше, ніж зазвичай, пігменту меланіну. Це всього другий подібний випадок у пінгвінів-шкіперів, що його задокументували у науці. Перший був у 1997 році і стосувався птаха з іншої колонії.

Хоч зазвичай вагомі зміни забарвлення є ризикованими для тварин, оскільки порушують їхнє маскування, вчені вважають, що цьому пінгвіну ризику до і так небезпечного життя чорні цятки не додають. А для дослідників це шанс краще зрозуміти варіації кольору у пінгвінів.