У жінок з передменструальним синдромом виявився вищий ризик самогубства

У жінок, що страждають на передменструальний синдром із передами настрою та тиску за тиждень до менструації, виявили удвічі більший ризик самогубства, ніж у жінок без цього синдрому. Також у жінок, яким поставили цей діагноз у віці до 25 років, більший ризик передчасної смерті загалом. Це означає, що жінки з передменструальним синдромом потребують кращого медичного та психологічного консультування. Про це повідомили у журналі JAMA Network Open.

Anthony Tran / Unsplash

Anthony Tran / Unsplash

Як пов’язали передменструальний синдром та самогубства?

Науковці проаналізували медичні записи, частоту та причини загибелі жінок із передменструальним синдромом (ПМС) за період з 2001 по 2018 рік. Надалі ці дані порівняли з даними для здорових жінок. Виявилося, що в загальному жінки з ПМС не мали більшого ризику передчасної смерті, ніж жінки без нього.

Однак, у групі жінок, яким діагностували ПМС до 25 років, спостерігали підвищення ризику передчасної смерті в 2,5 разу порівняно із контрольною групою. Крім того, у жінок з ПМС був вдвічі вищий ризик самогубства, аніж у здорових жінок. У віковій групі до 25 років третина смертей жінок з ПМС припадала саме на самогубства.

Науковці ще не знають причин такого зв’язку, але припускають, що це через часті симптоми передменструального синдрому, серед яких у найтяжчих випадках депресія, апатія та перепади настрою. Ці результати ще раз свідчать про недостатню вивченість проблем та ризиків, пов’язаних із менструацією, та спонукають надавати кращий медичний догляд жінкам, що страждають від ПМС.

  • Менструація спричиняє безліч інших труднощів у житті жінок. Зокрема, науковці виявили зв’язок між болючою менструацією та гіршими результатами на іспитах.